Pomysł na weekend na Śląsku: spływ Małą Panwią

Planowanie wakacyjnych wypadów już niebawem się rozpocznie na dobre. Pogoda już trochę do tego zachęca. Tego typu, nawet weekendowe wycieczki warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem – wtedy to możemy dużo lepiej zorganizować taki wypad. Pierwsza sprawa to oczywiście wybranie właściwego miejsca. My polecamy Śląsk! Kolejna sprawa to kwestia atrakcji i aktywności, ze swojej strony możemy Ci polecić spływ kajakowy Małą Panwią. Frajda dla całej rodziny gwarantowana!

Kierunek Śląsk!

Już od kilku sezonów śląskie rejony cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Ciągle jednak nie do końca odkryte potrafią pozytywnie zaskoczyć i rzecz jasna zachwycić. Śląskie spływy kajakowe na przykład Małą Panwią to przygoda, która podoba się zarówno tym starszym, jak i młodszym. Niezwykle urokliwie okoliczności przyrody, obfitujące w nietuzinkowe krajobrazy zieleni to doskonałe warunki do aktywnego odpoczynku w gronie spragnionych relaksu członków rodziny. Chłód szeleszczących drzew podczas spływu kajakowego w upalny dzień to przyjemna odmiana, chociażby dla miejskiego zgiełku. To, dlatego tak wiele osób co sezon przybywa na Śląsk, aby zaznać upragnionego relaksu nad wodą. To niejedyna atrakcja! Koniecznie odwiedź przystań o egzotycznej Amazonka. To tam czeka na Ciebie również świetnie zaopatrzona strefa gastronomiczna, która pozwoli Ci przygotować, chociażby pyszne potrawy z grilla – te z pewnością zniknął w mgnieniu oka po dniu pełnym spływowych wrażeń.

Dlaczego Mała Panew to strzał w dziesiątkę?

Przede wszystkim dlatego, że rzekę otacza niezwykła, pełna dzikości przyroda, która jest doskonałym tłem na odbywającej się w wodzie spływowej przygodzie. Do tego, Mała Panew oferuje naprawdę mnóstwo tras, które bardzo łatwo można dopasować do umiejętności czy siły uczestników spływu kajakowego. Kolejna sprawa to łagodna linia brzegowa umożliwiająca swobodne zacumowanie kajaków oraz odpoczynek od wiosłowania. Umiejscowione w obszarze Małej Panwi przystanie kajakowe są przygotowane na turystów, także tych niedoświadczonych w kwestii pokonywania rzeki podczas spływów.