Trasy

GODZINY SPŁYWÓW KAJAKOWYCH

PORANNE POPOŁUDNIOWE
9:00 13:00
10:00 14:00
11:00 15:00
12:00 16:00

W tygodniu godziny spływów dopasowujemy na życzenie klienta.
Zbiórka przed spływem przynajmniej 30 minut wcześniej.
Istnieje możliwość łączenia tras w jednym dniu jak również zaplanowania spływu kilku dniowego.

 

TRASY

TRASA NR 1 

Przystań początkowa: Przystań Kajakowa Tropicana (Zawadzkie)
Przystań końcowa: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie)
Miejsce spotkania: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie, ul. Kajakowa 1) - (zobacz na mapie)
Współrzędne przystani:  GPS 50.617381°N , 18.47765°E.
Czas spływu: około 3h - 3,5h
Długość: 12 km

Trasa dla średnio zaawansowanych, polecana nie tylko przez naszą firmę ale także przez naszych klientów i uważana za najpiękniejszy odcinek spływu Doliną Małą Panwią. Cała trasa przebiega przez piękny, malowniczy las  gdzie występują małe przeszkody w postaci piaszczystych płycizn i powalonych przez bobry drzew. Co jest bardzo ważne to że na tym odcinku nie trzeba przenosić nigdzie kajaka, występuje jeden próg wodny ale do Państwa wygody zamontowaliśmy tam zjeżdżalnię do kajaków. Szczegóły zostaną powiedziane w instruktarzu przed spływem. Spływ kończymy na Przystani Kajakowej Amazonka, gdzie posiadamy kompleksowo wyposaży bar z pełnym zapleczem gastronomicznym, prysznic, przebieralnie, toalety, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz ogromne pole namiotowe.

kliknij, aby powiększyć mapę

 

TRASA NR 2 

Przystań początkowa: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie)
Przystań końcowa: Staniszcze Małe
Miejsce spotkania: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie, ul. Kajakowa 1) - (zobacz na mapie)
Współrzędne przystani:  GPS 50.643725°N , 18.373409°E
Czas spływu: około 1,5h - 2h
Długość: 6 km

Trasa łatwa, głównie polecana dla początkujących kajakarzy, rodzin z małymi dziećmi jak i dla osób starszych. Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana i przepływa przez malownicze łąki, pola i częściowo przez wioskę. Na tym odcinku nie trzeba przenosić kajaków. Po spływie wszystkich uczestników przewozimy z powrotem na Przystań Kajakową Amazonkę, gdzie posiadamy kompleksowo wyposaży bar z pełnym zapleczem gastronomicznym, prysznic, przebieralnie, toalety, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz ogromne pole namiotowe.

kliknij, aby powiększyć mapę

 

TRASA NR 3

Przystań początkowa: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie)
Przystań końcowa: Przystań Kajakowa Krasiejów (Krasiejów)
Miejsce spotkania: Przystań Kajakowa Amazonka (Kolonowskie, ul. Kajakowa 1) - (zobacz na mapie)
Współrzędne przystani:  GPS 50.643725°N , 18.373409°E
Czas spływu: około 2,5h - 3h
Długość: 10 km

Trasa przyjemna, dla średnio zaawansowanych która przepływa przez malownicze łąki, lasy i wioski a kończy się w Krasiejowie. Ta trasa jest z jednym progiem wodnym, lecz nie wymaga przenoszenia kajaków, ponieważ została tam zamontowania zjeżdżalnia na której można spłynąć (dodatkowa atrakcja dla uczestników). Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana. Po spływie wszystkich uczestników przewozimy z powrotem na Przystań Kajakową Amazonkę, gdzie posiadamy kompleksowo wyposaży bar z pełnym zapleczem gastronomicznym, prysznic, przebieralnie, toalety, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz ogromne pole namiotowe.

kliknij, aby powiększyć mapę

 

TRASA NA ŻYCZENIE KLIENTA
od Krupskiego Młynu przez Kielczę - Żędowice - Zawadzkie - Kolonowskie - Staniszcze Wielkie - Staniszcze Małe - Krasiejów - Ozimek do Jeziora Turawskiego
(wymaga wcześniejszej rezerwacji oraz uzgodnień)

Krupski Młyn - Zawadzkie - trasa bardzo trudna wymagająca dużego wysiłku fizycznego, polecana do zagorzałych kajakarzy z doświadczeniem. Na tym odcinku kajak trzeba przenosić na progach wodnych.

Ozimek - Jezioro Turawskie - trasa trudna, wymagająca dużego wysiłku fizycznego w szczególności po wpłynięciu na jezioro, ponieważ jest fala.

 

CO Z SAMOCHODAMI?

Przyjeżdżają Państwo na Przystań Kajakową Amazonka (ul. Kajakowa 1, Kolonowskie), zostawiacie samochód na dużym bezpłatnym parkingu, gdzie samochód zostaje do końca spływu. Wszyscy uczestnicy zgłaszają się do organizatora znajdującego się w kasie obok dużego namiotu w celu załatwienia formalności po czym zaczyna się instruktaż i możecie Państwo zaczynać spływ. Wybierając trasę nr 2 kończycie Państwo na przystani w Staniszczach Małych, gdzie pracownicy odbiorą od Państwa sprzęt, a wszystkich uczestników spływu odwieziemy naszymi busami bądź autobusami na Przystań Kajakową Amazonkę, gdzie odbywa się dalsza część imprezy czyli biesiada/biwak. Państwo którzy wybrali trasę nr 3 do Przystani Kajakowej Krasiejów w Staniszczach Małych spływają wodną zjeżdżalnią i płyną dalej ok 1 godz. Na Przystani Kajakowej Krasiejów pracownicy odbierają sprzęt a kajakarze (wszyscy) zostają przewiezieni na Przystań Kajakową Amazonkę (czyli na start spływu).

Mała Panew - opolska Amazonka to prawy dopływ Odry, rzeka bierze swój początek w pobliżu miejscowości Koziegłowy, a do Odry uchodzi w okolicach miejscowości Czarnowąsy. Całkowita długość tego szlaku rzecznego to 134 km. Mała Panew charakteryzuje się różnorodnością otoczenia i jest rzeką meandrującą, czyli wije się przez pola i lasy województw śląskiego i opolskiego.